single-image

Nie masz pomysłu na wakacyjny dzień? Zrób sobie piknik!

Michał Pawłowski

Wakacje tuż-tuż, a co a tym idzie, nasze pociechy będą miały dużo wolnego czasu. Po całym roku nauki odpoczynek jest po prostu niezbędny, ale warto zadbać o to, by dzieci nie spędziły lipca i sierpnia przed ekranem telewizora i komputera. Nie masz pomysłu na to, co zrobić, by Twoje dziecko nie zmarnowało wakacji? Zabierz je na piknik!

To chyba najprostsza z możliwości – po prostu wybierz się z dzieckiem na kilka godzin do parku i zorganizuj piknik! Potrzebny Ci będzie tylko duży, wygodny koc, a także koszyk pełen przysmaków (koniecznie zapakuj do niego kilka butelek wody i trochę jedzenia!). Ciepłe przedpołudnie możecie spędzić na naprawdę ciekawej rozmowie – zastanów się tylko, ile razy mamy w ciągu roku możliwość tak naprawdę porozmawiać z dzieckiem o jego marzeniach? Weź też ze sobą zestaw do gry w kometki. Z pewnością zdołacie spędzić kilka godzin na dobrej zabawie! A gdy Twoje dziecko zgłodnieje, nie daj się zaskoczyć!

Jakie jedzenie na piknik? Zdrowe przekąski to hit sezonu!

Jeżeli nie masz ochoty spędzać czasu w kuchni, dobrym pomysłem na przekąskę będą marchewki typu „baby-carrots”. Dostępne obecnie w praktycznie każdym sklepie (nawet w dyskontach!), są idealnym sposobem na szybki snack. Nie od dziś wiadomo, że takie bezcukrowe przekąski dla dzieci jak marchewki to naturalne źródło witamin dla dzieci, dlatego warto korzystać z tego daru natury. A jeśli zechcesz poświęcić chwilę przed wyjściem… przygotuj przepyszne zdrowe guacamole! Wystarczy, że rozdrobnione awokado, źródło witamin A, B, C, E i K wymieszasz z ząbkiem czosnku, jednym pomidorem i odrobiną soku z cytryny. A jeśli chcesz zrobić zdrowe chipsy (nachosy), po prostu podpiecz placki tortilli w piekarniku!

Nie daj się zaskoczyć na rodzinnym pikniku! Po dużej aktywności fizycznej przygotuj swojemu dziecku przepyszne przekąski. Nie dość, że Twoje dziecko zechce wychodzić na powietrze jeszcze częściej, to jeszcze nauczy się, że to, co dobre może być także zdrowe!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)