single-image

Napraw swój związek

Łukasz Granek

Cechą długoterminowych związków są pojawiające się w nich kryzysy. Zdarza się, że przestajemy lubić swojego partnera i tracimy nadzieję, że bycie razem ma sens. W obliczu piętrzących się trudności jedni poddają się, inni walczą o przetrwanie związku, a zarazem swoje szczęście.

Daphne de Marneffe psycholożka zajmująca się na co dzień terapią par, stworzyła przewodnik, który jest drogowskazem ku temu, jak poradzić sobie z kryzysem w relacji z partnerem.

W książce „Sztuka życia razem” poruszono wiele ciekawych tematów dotykających par z długoletnim stażem. Wśród nich znajdziemy zdrady, seks, uzależnienia, syndromu pustego gniazda, kryzys wieku średniego, trudności związane z opieką nad starzejącymi się rodzicami oraz dorastającymi dziećmi. Autorka odwołuje się do własnego doświadczenia zawodowego oraz badań naukowych i podpowiada jak rozwiązać powyższe problemy. Przypomina również, jak ważna jest dobra komunikacja między partnerami.

To propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą lepiej poznać siebie i podjąć trud przekucia kryzysu w cenną lekcję, dzięki której można dojrzeć. Autorka daje czytelnikom nadzieję, że pojawiające się trudności można pokonać, a związek może stać się na nowo satysfakcjonujący.

Recenzję napisała Monika Górka.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)