Napisz List. Zmień Życie

list 1.png

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.
ZESPÓŁ SZKÓŁ SPORTOWYCH WEŹMIE W TYM ROKU UDZIAŁ W TEJ AKCJI.
LICZYMY NA CIEBIE!!!
Weź udział w akcji i napisz list.
Możesz napisać list w obronie jednej z kobiet które walczyły o prawa człowieka.

Marielle Franco – Brazylia
Pavitri Manjhi – Indie
Atena Daemi – Iran
Społeczność Sengwer – Kenia
Gulzar Duishenova – Kirgistan
Nawal Benaissa – Maroko
Nonhle Mbuthuma – RPA
Vitalina Koval – Ukraina
Geraldine Chacón – Wenezuela

Nie badź bierny. Zaangażuj się. Inni potrzebują Twojej pomocy.
Z kolei dla wszystkich którzy nie chcą pisać, ale chcieliby pomóc istnieje inny sposób. Można wykonać lampion promujący akcję.
Szczegóły na stronie
https://maraton.amnesty.org.pl/

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)