single-image

„Mózg ćwiczy, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie” Kaja Nordengen

Większość ludzi chciałby dożyć sędziwej starości, a przy tym być sprawnym fizycznie i intelektualnie. O ile zdajemy sobie sprawę z tego, że o ciało trzeba dbać i wzmacniać je, o tyle, że dotyczy to także mózgu już niekoniecznie.

Kaja Nordengen, młoda lekarka specjalizująca się w neurologii, stworzyła znakomitą książkę „Mózg ćwiczy, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie”. Autorka pragnie zmotywować czytelników, aby każdego dnia trenowali mózg. Podkreśla, że nie trzeba regularnie rozwiązywać krzyżówek lub grać w szachy, aby cieszyć się długo sprawnym umysłem. Zachęca natomiast, by w codziennym życiu nie wybierać najłatwiejszych rozwiązań. Warto umyć zęby trzymając szczoteczkę drugą ręką, pójść do pracy dłuższą drogą, lub zaparkować samochód na innym parkingu. Jednym słowem walczyć z rutyną. Te małe zmiany w codziennym życiu pozytywnie wpływają na aktywność naszego mózgu.
W książce znajdziemy mini test IQ, trening liczbowy, trening wizualny i logiczny, a także rady jak skutecznie zapamiętywać imiona, numery telefonów czy numery rejestracyjne. Książka zawiera ogromną ilość ćwiczeń, zadań oraz 30-dniowy trening mózgu.
„Mózg ćwiczy, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie” to propozycja ciekawa, wciągająca a przede wszystkim pożyteczna.
Polecamy.

Recenzję napisała Monika Górka. Dziękujemy!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)