single-image

Kolejna dawka wspaniałych książek

Łukasz Granek

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Tym razem przedstawiamy książki obrazkowe, skierowane do dzieci w różnym wieku. 

Dzieci już od najmłodszych lat snują plany dotyczące swojej przyszłości. Jedni pragną być policjantami inni lekarzami. Głowna bohaterka książki „Jak to działa? Budowle” chciałaby zostać architekt lub dekoratorką wnętrz. Skąd ten oryginalny pomysł? Otóż interesuje ją, w jaki sposób działają budowle, a także cały proces powstawania budynku. Na liczne pytania dziewczynki stara się odpowiedzieć jej dziadek, który sam w przeszłości zbudował niejeden budynek. Na kolejnych kartach książki opowiada o świecie architektury,
o tym, jak powstaj
ą domy, jak wyglądały tradycyjne budynki mieszkalne oraz czym różnią się od siebie domy w różnych krajach. Z dalszych części książki czytelnik dowie się, jak tworzono pierwsze miasta, pozna ciekawe budowle z całego świata oraz sławnych architektów. Książka „Jak to działa? Budowle” to wszechstronne i pomysłowe ujęcie tematu architektury. Pomimo iż jest to książka obrazkową, zawiera dużą ilość wiedzy z wielu dziedzin. Każda strona wypełniona została po brzegi ilustracjami oraz różnymi ciekawymi informacjami, co sprawia, że dokładna lektura jej to zajęcie, które zajmie dziecku trochę czasu.Książkę zdobią ilustracje Nikoli Kucharskiej, znanej między innymi z „Jak to działa? Zwierzęta”, Mity greckie dla dzieci w obrazkach” oraz Opowiem ci, mamo, co robią koty”. Rysunki tej  ilustratorki cechuje pomysłowość, humor oraz duża dbałość o szczegóły.

Jeśli jeszcze nie macie książki „O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci” to kupujcie ją w ciemno. To propozycja, która wspaniale nadaje się na prezent. Spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy z pewnością docenią jej walor edukacyjny. Jakie jeszcze są jej zalety? Książka jest bardzo solidna, ma duży format i kartonowe, wytrzymałe strony. Rysunki, które wyszły spod ręki Moniki Filipiny, są zachwycające, przyjazne, radosne i kolorowe. Zawierają wiele szczegółów dlatego, można im się przyglądać i przyglądać.
Najważniejsza jest jednak treść książki i sposób przekazu informacji w niej zawartych. Autorka Marta Maruszczak traktuje dzieci jako partnerów do rozmowy na poważne tematy. Nie ma tu puszczania oka do czytelnika i opowiadania, że dzieci przynoszą bociany bądź można je znaleźć w kapuście. Jest za to prawdziwa i szczera opowieść na temat tego, skąd się biorą dzieci. W książce zawarto podpowiedzi dla rodziców, w jaki sposób rozmawiać z latoroślą o płci i rozmnażaniu. Trzeba bowiem pamiętać, aby malucha uświadamiać stopniowo, a rozmowy rozłożyć w czasie. Autorka podkreśla, że książka ta może towarzyszyć rodzinie podczas rozmów przez kilka lat.

Polecamy.

Recenzje książek napisała Monika Górka. Dziękujemy.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)