single-image

Klocki dla dzieci – jakie wybrać i dlaczego są one aż tak popularne?

Rodzic Rodzic

Drewniane lub plastikowe, klasyczne albo całkiem nowoczesne: Klocki. Uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Najpopularniejsze niedawno obchodziły swoje sześćdziesiąte urodziny, ale ich historia sięga znacznie dalej. Producenci wciąż wychodzą naprzeciw oczekiwaniom dzieci i tworzą klocki o różnych kształtach i kolorach. Dzisiaj opowiemy Ci, jakie korzyści niesie ze sobą ich układanie, oraz przedstawimy nasze propozycje zestawów, które koniecznie musicie przetestować wraz ze swoimi pociechami.

 

Stymulacja mózgu i pobudzanie wyobraźni

Twoje dziecko, bawiąc się klockami, nie tylko sobie coś tam układa. Układanie pobudza wyobraźnie i stymuluje mózg nie tylko do myślenia kreatywnego, ale również logistycznego. Te zachodzące zmiany mają pozytywny wpływ na jego przyszłość. Kiedyś będzie mu łatwiej podejmować decyzje oraz rozwiązywać problemy. Zabawa klockami to idealna forma ćwiczenia mózgu.

 

Zabawa dla całej rodziny

Klocki to zabawka, która nie nudzi się nawet rodzicom. Zawsze można z nich zbudować coś całkiem nowego i niepowtarzalnego. Wspólna zabawa z dzieckiem jest świetnym pretekstem do poznania się jeszcze bliżej. W końcu wymarzony dom dla każdego będzie wyglądał inaczej, podobnie jak pałac czy nawet garaż. To świetny czas, w którym możesz spojrzeć na Świat oczami dziecka i odwrotnie. Poza tym wspólna zabawa buduje trwałą więź i pozytywne relacje.

 

Mega Klocki

Zestaw klocków XXL to idealna opcja dla najmłodszych. Są wykonane z wysokiej jakości kolorowego plastiku. Są duże, więc dają pewność, że dziecko nie połknie elementów.

Mega Klocki VADER

 

Klocki drewniane

Również sprawdzą się wśród najmłodszych. Kolorowe elementy pobudzają ciekawość oraz sprawiają, że dziecko jest zafascynowane zabawą. Większość zestawów posiada oznaczenia w postaci liczb i liter, a nawet kolorowych wzorów, które przykuwają uwagę malucha. Pomogą już od najmłodszych lat ćwiczyć motorykę oraz stymulują wyobraźnie.

EICHHORN Klocki Kolorowe Drewniane

 

Klocki konstrukcyjne

Pod tą nazwą znajdziemy wiele rodzajów klocków. Do tej kategorii zaliczamy więc wszystkie zestawy, z których Twoja pociecha może zbudować różne domy, zamki, samochody, koparki czy nawet roboty. Polecane głównie dla dzieci starszych, ponieważ zawierają małe elementy oraz niekiedy śrubki i nakrętki. Nauczą nie tylko wyobraźni przestrzennej, ale również dokładności i cierpliwości. Są niezwykle popularne wśród dzieci w wieku od 7 lat.

CLICSFORMERS Klocki

Wader QT Zestaw Wynalazca Helikopter

 

 

Klocki jeżyki

Nie słyszałeś jeszcze o nich? Koniecznie musisz nadrobić zaległości. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 lat, ale swoją popularność zdobywają również wśród dorosłych. Ich główną cechą jest łatwość w dopasowaniu- przyczepiają się do siebie za pomocą delikatnych igieł. Są łatwe w układaniu, a za pomocą ich elementów można stworzyć niezwykłe figury i konstrukcje.

 

Klocki Clics

Stymulują nie tylko wyobraźnie, ale również planowanie przestrzenne oraz logiczne myślenie. Idealne dla każdej grupy wiekowej. Łatwo je ze sobą łączyć, chociaż ta czynność wymaga skupienia. Ich wyjątkowość sprawia, że zadowolą nawet najbardziej wymagające dziecko. Nigdy się nie nudzą.

CLICS Klocki Tube

 

 

Klocki magnetyczne

Kolejna, nowoczesna forma tradycyjnych klocków w ciekawym wydaniu. Klocki magnetyczne poprawiają motorykę u dzieci oraz wprowadzają do świata figur geometrycznych. Łączone za pomocą magnesu, są łatwe w obsłudze i pozwalają na tworzenie wielu ciekawych konstrukcji. Na całym Świecie mają wielkie grono fanów, więc ich fenomen jest całkiem uzasadniony.

 

 

Wszystkie rodzaje klocków są warte uwagi. Dzięki nim Twoje dziecko pobudzi wyobraźnie, nauczy się samodzielności oraz cierpliwości. Być może okaże się, że układanie klocków i tworzenie z nich figur i konstrukcji stanie się pasją Twojego dziecka.

Powiedzcie jakie klocki uwielbiają Wasze dzieci, oraz które z wyżej wymienionych Was zaciekawiły.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)