GRAMY W RĘCZNĄ!!

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Witolda Budryka

1.jpg

We wrześniu ogłoszone zostały wyniki naboru szkół podstawowych klas I-IV z całej Polski do drugiej edycji programu „Gramy w Ręczną”. Program ten jest „handballowym start-upem”, którego celem jest promocja i upowszechnianie piłki ręcznej wśród najmłodszych dzieci. Dzięki środkom otrzymanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środkom własnym Związku Piłki Ręcznej w Polsce, ufundowano „pakiety startowe” dla szkół, gdzie piłka ręczna ma szansę się zaszczepić i rozwijać. Z każdego województwa w Polsce wytypowane zostało dziesięć placówek oświatowych, które otrzymają zakupiony sprzęt sportowy.

Zarówno w 2017 roku, jak i teraz, program cieszy się ogromną popularnością – liczba zgłoszeń jest większa niż liczba miejsc. W 2017 roku w programie udział wzięło ponad 3,6 tysiąca dzieci oraz ponad 300 wolontariuszy. „Gramy w Ręczną” wspierają wybitni reprezentanci i reprezentantki Polski. ZPRP liczy na systematyczny rozwój programu, a wraz z nim wzrost liczby dzieci i szkół, które pokochają piłkę ręczną.
Nasza szkoła zgłosiła klasy IV do programu i jako jedyna z Siemianowic Śląskich została zakwalifikowana. 9 listopada dotarł sprzęt sportowy w postaci bramek i piłek dla szkoły a dla uczestniczących 2 razy w tygodniu sportowych zajęciach dzieci koszulki. Udział w zajęciach biorą uczniowie klas IV a, b, c. Miejmy nadzieję, że najmłodsi szczypiorniści tak pokochają ten sport, że już niedługo awansują do grupy: rocznik 2006/2007, która trenuje w hali KS “Michał” a co za tym idzie wstąpią w szeregi działającego w szkole klubu MKS Siemion przy SP4. Zarząd klubu oraz trenerki-nauczycielki wf: S.Styperek i B.Latusek dziękują Dyrekcji Szkoły za współpracę, przychylność i zgodę na rozpowszechnianie inicjatyw handballowych wśród dzieci i młodzieży.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)