single-image

Finał akcji letniej 2022 – plenerowy koncert, wręczenie nagród, premiera klipu i happening

Aleksandra Broda

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza do udziału w wielkim finale akcji letniej, który odbędzie się w środę 31 sierpnia 2022 o godz. 17.00 wOgrodzie Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 (w przypadku deszczu – w Auli Zagłębiowskiej Mediateki). Wstęp wolny.

Na uroczyste zakończenie trwającej dwa miesiące akcji letniej serdecznie zapraszamy dzieci reprezentujące wszystkie placówki MBP, rodziców, opiekunów, sympatyków biblioteki. Główną atrakcją będzie koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów z solistą śpiewakiem z Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Odbędzie się także wręczenie nagród najaktywniejszym uczestnikom akcji i laureatom wszystkich wakacyjnych konkursów oraz premiera wakacyjnego klipu „Książka – lek na całe zło”. Wisienką na torcie będzie artystyczny happening, podczas którego dzieci połączą przygotowane wcześniej przez siebie rysunki (autoportrety symbolizujące szczęśliwe, radosne i bezpieczne dzieciństwo) w jeden długi łańcuch pozytywnych emocji, by następnie wspólnie „otulić” nim cały teren ogrodu, a tym samym przebywających w środku uczestników finałowego wydarzenia plenerowego.

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Kurier Miejski, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, SilesiaDzieci.pl, RodziceDzieci.pl

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Kino Helios w Sosnowcu, Laserhouse w Sosnowcu, JumpMax Sosnowiec, DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)