single-image

Filmiki, które musisz obejrzeć z dziećmi. ODŁÓŻ TELEFON I ZACZNIJ ŻYĆ!

Aleksandra Broda

Wyobraź sobie dzień- cały dzień bez telefonu, tabletu czy laptopa. Zapewne teraz myślisz, że przecież dasz radę, że to nic nadzwyczajnego. Jestem pewna, że możesz się bardzo mylić.

 

 

Tym razem nie obudzi Cię budzik w telefonie. Będziesz musiała ustawić ten elektryczny. Nie włączysz Facebooka, nie sprawdzisz ważnych wiadomości- nawet tych służbowych. Nie zadzwonisz do męża i nie spytasz, czy dojechał już do pracy. A po południu nie napiszesz mu SMS z zapytaniem, co dziś chce na obiad. Jak zwykle odwieziesz dzieci do szkoły, ale tym razem nie spóźnijcie się ani minuty- ponieważ zamiast siedzieć z nosem w telefonie, ogarnęliście się naprawdę szybko. Nawet próbowaliście rozmawiać, prawda?

 

 

W pracy włączysz komputer i dopiero wtedy przeczytasz wszystkie informacje, broszury i zapoznasz się z nowymi zadaniami. W końcu tylko w ciągu tych ośmiu godzin masz za to płacone, prawda? Na przerwie nie zajrzysz na kolejną bezużyteczną stronę lub portal społecznościowy. Miałaś zapytać o coś teściową? Zamiast zadzwonić, będziesz musiała podjechać do niej na chwilę po pracy. Może okazać się, że potrzebuje Twojej pomocy. Tym razem to ty jej więc pomożesz, bo BĘDZIESZ.

Ile tak naprawdę czasu marnujemy, siedząc z nosem w telefonie? Ile WAŻNYCH rozmów przegapiliśmy lub zakończyliśmy w nieodpowiednim momencie, bo ktoś zadzwonił. Czy naprawdę warto żyć w wirtualnym Świecie, umierając w tym rzeczywistym?

Czego chcemy nauczyć nasze dzieci? Szczerości, otwartości, empatii i nieograniczonych, czystych pokładów miłości. To oczywiste, prawda? Internet jest jednak tylko dodatkiem do życia, ułatwiającym pewne sprawy, tymczasem robimy z niego drugie życie. Wydaje nam się, że te drugie życie jest piękniejsze, a ludzie w nim szczęśliwsi. Tymczasem nie mamy nawet możliwości dostrzec najpiękniejszych chwil w naszym życiu, które nie powtórzą się nigdy.

 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)