single-image

Estetyczny zeszyt to podstawa!

Rodzic Rodzic

Obiecujesz sobie, że Twój zeszyt będzie wyglądał estetycznie i ładnie? Chciałbyś, aby znalazły się w nim wszystkie ważne informacje, bez zbędnych przekreśleń i niepotrzebnych ilustracji? Nic prostszego. W tym roku szkolnym na pewno Ci się to uda. Przeczytaj nasze wskazówki i poznaj korzyści, jakie przyniesie Ci starannie prowadzony zeszyt lekcyjny.

 

Pokaż mi swój zeszyt, a powiem Ci, kim jesteś…

Przede wszystkim Twój zeszyt dużo o Tobie mówi. To, w jaki sposób go prowadzisz, świadczy o twoim charakterze, a nawet czasami o Twoim stosunku do nauki. Estetycznie prowadzony zeszyt to wizytówka każdego ucznia. Warto więc przyłożyć się do niego nie tylko ze względu na nauczycieli lub kolegów, ale głównie dla samego siebie.

 

Dlaczego warto prowadzić zeszyt przedmiotowy starannie?

  • Zeszyt to takie miejsce, z którego korzystasz, kiedy chcesz się czegoś nauczyć lub coś sobie powtórzyć np. do klasówki. Często zaglądasz tam w poszukiwaniu informacji. Jesteś pewien, że zapisałeś pewną rzecz, następnie otwierasz zeszyt i okazuje się, że panuje w nim istny chaos. Często nie możesz się w nim odnaleźć i tracisz cenny czas, który mógłbyś poświęcić na naukę.
  • Drugą kwestią jest fakt, że im bardziej czytelnie zapisane informacje, tym szybciej zapamiętujesz np. definicje oraz ważne pojęcia, które kazał podkreślić Ci nauczyciel.

Twój mózg łatwiej przyswaja wiedzę przekazaną w jasny, prosty i przede wszystkim spójny sposób. Tak samo jest z Twoim zeszytem: jeśli najważniejsze informacje są podkreślone, definicje oddzielone od pozostałych notatek, a przestrzeń na kartce odpowiednio zagospodarowana- szybciej nauczysz się danego tematu, lub nawet całego działu.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)