single-image

Da Vinci Kids- edukacyjna aplikacja video

Aleksandra Broda
Da Vinci Kids to aplikacja na telefon, która poprzez edukacyjne filmy ma wspierać kreatywność dzieci, ucząc przy tym i bawiąc jednocześnie. Lubimy takie aplikacje i gry, więc z chęcią zapoznaliśmy się z tą propozycją.

Po pobraniu aplikacji na telefon byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Na ekranie pojawiła się nie gra, lecz wirtualna encyklopedia dla młodych odkrywców. Znaleźliśmy w niej między innymi: quizy, darmowe filmy edukacyjne oraz programy tematyczne, bajki o malarzach takich jak Vincent van Gogh, animacje o zwierzętach, fascynujące historie o artystach, a nawet ciekawostki o składnikach takich jak proszek do pieczenia. Nie zabrakło tam również odcinków o sporcie lub DIY. Niestety, dostęp do nich jest bardzo ograniczony. Żeby w pełni korzystać z wszystkich filmików, trzeba wykupić subskrypcję. Miesięczny koszt wynosi 9.99 zł. Mieliśmy wrażenie, że darmowa aplikacja ma na celu zaprezentowanie i zachęcenie do subskrypcji. Oprócz dużego wyboru darmowych quizów, bezpłatnych filmów znajdziemy tam niewiele. Jednak te „niewiele” pozwala w pełni ocenić, czy aplikacja warta jest swojej ceny i czego możemy się po niej spodziewać.

Aplikacja głównie skierowana jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Jest w pełni bezpieczna i dostosowana do potrzeb małych odkrywców. Po wykupieniu subskrypcji nasze pociechy mają nieograniczony dostęp do ponad 2.500 edukacyjnych filmów z przeróżnych dziedzin. Cała wiedza przekazana jest w sposób łatwy i przyjemny. Mamy więc pewność, że nawet najmłodsi widzowie zrozumieją przekaz. Wybór jest naprawdę ogromny, więc nawet najbardziej wymagające dziecko znajdzie coś dla siebie. Co najważniejsze- producenci zapewniają, że aplikacja nie ma żadnych reklam i jest przyjazna dzieciom. Włączając tę aplikację, rodzice wiedzą więc, że nie znajdą w niej niewłaściwych treści. 10 zł miesięcznie wydaje się stosunkowo niewielkim wydatkiem. Aplikacja na pewno jest warta swojej ceny. Należy również dodać, że gra została wielokrotnie nagradzana. Możemy z czystym sumieniem ją polecić i zachęcamy rodziców do zwrócenia na nią uwagę!

 

 

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)