single-image

Ćwiczenia dla ciała i ducha

Łukasz Granek

Wydawnictwo Cojanato zawsze nas pozytywnie zaskakuje. Wśród swoich propozycji posiada również takie, które zachęcają młodego czytelnika do ćwiczenia swojego ciała i ducha. Opowiemy wam o dwóch z nich.

„Joga dla dzieci i ich dorosłych” to wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą wspólnie z dzieckiem rozpocząć przygodę z jogą. Stanowi kompletne kompendium wiedzy.

W książce znajdziemy podstawowe informacje dotyczące jogi oraz mindfulness, a także cenne wskazówki jak je praktykować. Propozycja ta zawiera ponad 100 ćwiczeń oddechowych, pozycji oraz technik medytacyjnych odpowiednich dla dzieci w wieku 3-12 lat. Możemy je wykonywać samodzielnie lub w parach. Każda z pozycji została szczegółowo opisana i zilustrowana. Autorka tego tytułu, Katherine Priore Ghannam wskazała grupy wiekowe odpowiednie do poszczególnych ćwiczeń, opisała także korzyści płynące z ich wykonywania.

Rysunki, jak i cała książka utrzymane są w przyjemnych, pastelowych kolorach. Całość jest bardzo przejrzysta, czytelna, łatwo odszukać w niej interesujący nas fragment.

Praktykowanie jogi wzmacnia koncentrację, zwiększa pewność siebie, poprawia elastyczność oraz równowagę. Pomaga obniżyć poziom stresu oraz różnego rodzaju lęków. Warto więc zachęcać dzieci do tej formy aktywności.

„Moja supermoc” jest kontynuacją książki „Uważność i spokój żabki”, o której pisałam tutaj. Książka uczy czytelnika jak być skupionym i spokojnym w otaczającym nas pędzącym świecie. Podpowiada, w jaki sposób koncentrować się na tym, co przeżywamy i doświadczamy w obecnej chwili.

To typ książki interaktywnej. Młody czytelnik przeglądając kolejne strony, ma za zadanie wykonać różne ćwiczenia, rysować, wycinać i naklejać. W ten oto sprytny sposób autorka przemyca wiedzę dotyczącą mindfulness, czyli uważności. Nie muszę chyba przypominać, że nauka przez zabawę to jedna z najbardziej efektywnych form przyswajania wiedzy przez dzieci.

Adresatem książki są czytelnicy w wieku 5-8 lat. Młodsze dzieci przy lekturze mogą potrzebować wsparcia dorosłego, starsze najprawdopodobniej poradzą sobie same. Ćwiczenia zaproponowane przez autorkę są różnorodne i ciekawe, mają czytelny, jasny przekaz.

Książka utrzymana jest w biało-zielonej kolorystyce. Grafiki są przyjemne dla oka.

Obie książki gorąco polecam.

Recenzje książek napisała Monika Górka.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)