single-image

Ciekawe propozycje od Wydawnictwa Literackiego

Łukasz Granek

Prezentujemy dwie ciekawe książki od Wydawnictwa Literackiego. W pierwszej z nich znajdziecie zaskakujące ciekawostki ze świata fauny i flory. Druga z nich to wciągająca powieść. 

„Dzikie sekrety przyrody” to jeszcze gorąca nowość, która miała swoją premierę w ubiegłym miesiącu.

Przyznam, że okładka nie należy do moich ulubionych. Chaos kolorystyczny i duża ilość szczegółów nie przypadły mi do gustu. Tym bardziej pozytywnie zaskoczona byłam tym, co znalazłam w środku. W książce jest dużo ramek i tabelek, czcionki tekstu są zróżnicowane. Wnętrze jest jednak dwubarwne, na białych stronach znajdują się granatowe grafiki i napisy. Dzięki temu całość wydaje się bardzo estetyczna, spójna, nie męczy wzroku.

Dobór treści książki jest niezwykle trafny. Autor Andy Seed zawarł w niej ogromną ilość różnorodnych ciekawostek ze świata przyrody. Informacje są niebanalne, zainteresują zarówno dziecko, jak i dorosłego. Czytelnik dowie się jak powiedzieć słowo „wilk” w 15 językach, jak obronić się przed atakiem rekina i lwa oraz ile nóg mają poszczególne zwierzęta. Co trzeba wiedzieć o pleśni? Jakie potwory zamieszkują w morzach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie czytając „Dzikie sekrety przyrody”. W książce zamieszczono także quizy, zagadki oraz zadania do wykonania.

Jeśli natomiast szukacie wciągającej książki, która dostarczy wam powodów do uśmiechu i wzruszenia, to polecamy „Celwonego Klólika”. Powieść pomimo swojej obszernej postaci (286 stron!) czyta się łatwo i szybko.

Za 36 godzin Funia lat dziesięć i pół, jej czteroletnia siostra Misia oraz rodzice mają udać się na wymarzone, bajeczne wakacje. Niestety pewien zbieg okoliczności sprawia, że starsza z dziewczynek trafia do okropnego kuzyna Grahama. Na tym jej zła passa się nie kończy. Podczas kłótni Funia, Graham oraz trzy zabawki, w tym Celwony Klólik ulubieniec Misi, zostają przeniesieni do magicznej Krainy Blopków. Funia zna ten świat dobrze, nieraz czytała o nim w ulubionej książce swojej siostry. Dziwna kraina okazuje się jednak nie do końca przyjazna. A to wszystko za sprawą niespodziewanych gości, przez których dochodzi do chaosu, a jego mieszkańcom grozi niebezpieczeństwo. Celwony Klólik staje się bowiem tyranem, który chce zawładnąć miasteczkiem. Dzieci otrzymują ważną misję uratowania mieszkańców Krainy Blopków. Jak skończy się ta historia? Zapraszamy do lektury.

Autorka Lissa Evans w swojej książce przypomina o tym, jak ważne są dobre relacje między rówieśnikami i rodzeństwem. Przekonuje, że warto czasami zrezygnować z własnych przyjemności, aby uszczęśliwić bliską osobę. Pokazuje, że warto stawiać czoła problemom, działać zespołowo i myśleć nieszablonowo.

Obie książki serdecznie polecamy.

Recenzje książek napisała Monika Górka.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)