single-image

Ciastolina dla dzieci i dla rodziców! Zalety zabawy

Aleksandra Broda

Ciastolina to świetna zabawa dla dzieci. Uwielbiają ją nawet najmłodsi. Za to rodzice nie zawsze są przekonani do niej. Ciastolina kojarzy się bowiem z bałaganem, pobrudzonym dywanem i obawami, czy aby na pewno (zwłaszcza ta sklepowa) jest w pełni bezpieczna. Można zrobić samemu, korzystając z przepisów dostępnych w internecie, albo kupić gotową np. z Play Doh. Oprócz małych pojemniczków wypełnionych substancją można zainwestować w ciekawe, tematyczne zestawy. Dzieci mogą pobawić się w dentystę, fryzjera, a nawet kucharza. Do wyboru, do koloru.


Ciastolina dla najmłodszychTak naprawdę wszystko może uczulić (nie tylko ciastolina). Więc jeśli po kontakcie z nią dziecko ma wysypkę lub źle się czuje, warto odpuścić albo poszukać alternatywy. Jednak jeśli pociecha nie reaguje alergią, nie warto rezygnować z niej! Ciastolina jest bowiem jedną z tych form zabawy, które poprawiają zdolności manualne i pobudzają kreatywność i wyobraźnie. Dziecko może dotknąć, ubić i rozciągnąć masę. Dla dorosłych to zwykła czynność, a dla dziecka nic innego jak ROZWÓJ.

Warto, aby podczas zabawy z ciastoliną, dzieciom towarzyszyli rodzice. Wzmacnia to nie tylko więź, ale przede wszystkim chroni przed ewentualnym połknięciem jej (zwłaszcza przez najmłodszych). Obserwacja dziecka podczas zabawy jest dla rodzica bardzo cennym doświadczeniem. Może zauważyć, jak szybko dziecko się rozwija i jak duże postępy robi. Poza tym opiekunowie mają wtedy kontrolę i pilnują, żeby ciastolina nie przykleiła się do dywanu, lub innych powierzchni. Nie ma chyba nic gorszego niż widok ciastoliny rozniesione po całym mieszkaniu. Ale to tylko tak źle wygląda, w rzeczywistości ciastolinę można bez problemu odkurzyć z dywanów, po tym, jak wyschnie.

Można również przyszykować jedno miejsce na zabawę z ciastoliną. Może być to biurko, wyłożona folią lub brystolem podłoga. Wtedy jeszcze bardziej niweluje się ryzyko znalezienia zaschniętej ciastoliny w piekarniku lub kapciach.

Play Doh zestaw

Zestawy do ciastoliny można kupić praktycznie w każdym sklepie, a ich ceny są zróżnicowane. Chyba najbardziej popularnym zestawem jest dentysta. Dla młodszych dzieci polecamy literki z Play Doh. Jeszcze niedawno zestaw ten był dostępny w Biedronce. Dla małych kucharzy idealnie sprawdzi się zestaw do robienia babeczek i ciast. Warto wspomnieć również o tym, że takie zestawy są idealnym pomysłem na prezent.

Ciastolina dla dzieci Play Doh

Ciastolina, niezależnie czy robiona w domu, czy kupiona w sklepie, zawsze będzie cieszyła małych odkrywców. Dzieci uwielbiają ściskać, tworzyć, mieszać kolory. Nieważne, czy robią to starannie, czy też jeszcze nie. Ważna jest zabawa, a jeśli odbywa się z rodzicami, to niezapomniana i bezpieczniejsza przygoda!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)