single-image

„Chciejskie potwory” Chelo Manchego

Łukasz Granek

Pamiętacie siedem grzechów głównych? Jeden z nich został nietypowym bohaterem książki „Chciejskie potwory”. Czy odgadnęliście już który?

Chelo Manchego to artysta pochodzący z Salwadoru, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Mieszkał w zakonie buddyjskim, gdzie nadal prowadzi zajęcia z medytacji dla dzieci.

Bohaterami swojej książki uczynił małego chłopca oraz Oskara, jego chciejskiego potwora. Każdy z nas ma w sobie takiego stworka. Potworek dąży do tego, aby było nam dobrze. Powoduje jednak, że chcemy wszystkiego coraz bardziej i bardziej. Łatwo stracić nad tym kontrolę. Oskar sprawia, że chłopiec pragnie jeść coraz więcej ciastek, grać na konsoli oraz być stale w centrum zainteresowania.

Chłopiec spotyka na swojej drodze gąsienicę, która uświadamia mu, jak ważne jest zachowanie w życiu umiaru. Dzięki tej nauce bohater podejmuje walkę ze swoim chciejskim potworem.

„Chciejskie potwory” to metaforyczna historia przekazująca młodym czytelnikom wiele mądrości. Przypomina, że warto w swoich pragnieniach zachować umiar, ponieważ chciwość bywa zgubna. Pokazuje także, że warto pracować nad swoim charakterem. Propozycja ta może być dobrym wstępem do rozmowy z dzieckiem na ważne tematy.

Recenzję książki napisała Monika Górka.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)