single-image

Bardzo głodna gąsienica – test aplikacji dla dzieci

Joanna Pawłowska

Znacie głodną gąsienicę, która przegryzała się każdego dnia przez inny owoc, na koniec spałaszowała jeszcze niezłą porcję dań, następnie zmieniła się w kokon i powstał z niej piękny, kolorowy motyl? Wspaniała książeczka Erica Carle kochanego przez dzieci i docenianego przez rodziców powraca w formie aplikacji!

W dobie wszechobecnej techniki, elektroniki, zamiłowania dzieci do ekranów tabletu czy telefonu warto zwrócić uwagę na czasoumilacze, które nie są czasozjadaczami. Jeśli już pozwolimy dziecku pograć na tablecie, wybierzmy mądrą aplikację, która zapewni edukację, fantastyczne doświadczenia i wiedzę.

Appka Bardzo Głodna Gąsienica na Androida to zbiór gier edukacyjnych, zabaw w liczenie, sortowanie, dopasowywanie, łączenie w pary. Proste gry pamięciowe, kolorowe, ozdobione kochanymi przez dzieci grafikami Erica Carle znajdą aprobatę zatroskanych rodziców. Aplikacja pozwoli dziecku poznać ciekawe fakty na temat gąsienic, koników morskich, kameleonów i innych zwierzątek. Kompletuj puzzle, zagraj w memory, wyhoduj piękny kwiat z ziarenka, obserwuj, jak kameleon zmienia kolory. Aplikacja działa w kilku językach, nie jest jeszcze dostępna w j. polskim, ale całość jest tak przejrzysta, że nie ma bariery językowej i dzieci spokojnie poradzą sobie z wersją angielską – jedynie z drobną pomocą rodziców.

Eric Carle to jeden z najlepszych grafików książeczek dla dzieci, jego obrazy są oryginalne, jedyne w swoim rodzaju, zabawne, rozpoznawalne. Jeśli już pozwolisz dziecku grać na tablecie, spraw, by zabawa ta była wartościowa!

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)