single-image

Aplikacja Kids Place – kontroluj swój telefon!

Rodzic Rodzic

Zaufanie – bez tego nie można mówić o prawidłowych relacjach na linii rodzic-dziecko. Warto ufać i wierzyć w rozsądek naszych pociech, bowiem w przeciwnym razie nie będziemy mogli liczyć na zaufanie do nas jako rodziców. I kiedy dziecko prosi o to, by mu dać pograć na telefonie, warto od czasu do czasu pozwolić na grę w smartfonowej aplikacji. Tym niemniej trzeba wówczas zachować szczególną ostrożność – wystarczy chwila nieuwagi, a nasz telefon zacznie wydzwaniać pod numery premium, narażając nas na ogromne koszty. Jak zapobiec sytuacji, w której dziecko zacznie korzystać z nieodpowiednich aplikacji w telefonie? Jest na to sposób – aplikacja Kids Place!

Swoboda pod kontrolą

Od razu dodajmy, że aplikacja Kids Place jest dostępna jedynie na Androidzie. Wynika to z prostej różnicy między Androidem a iOS – w tym drugim systemie nie jest możliwa ingerencja w ekran domowy w takim stopniu, jak na Androidzie. A o co chodzi konkretnie? Dzięki aplikacji Kids Place możemy nieco zmodyfikować ekran domowy, czyli menu, w którym znajdują się wszystkie aplikacje. Delikatnie przerobiony pulpit może dzięki temu wyświetlać tylko te aplikacje, na które zgodzi się rodzic – właściciel telefonu. I tak, możemy jednym kliknięciem zablokować dostęp do Facebooka i Messengera, funkcję wybierania numerów i wysyłania SMS albo nawet całkowicie zablokować możliwośc łączenia się przez Wi-Fi. Przejrzysty układ aplikacji sprawia, że włączenie wszystkich funkcjonalności nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy włączyć aplikację i od razu otrzymujemy spersonalizowaną, wolną od niechcianych treści stronę domową telefonu.

Co jeszcze potrafi Kids Place?

Chociaż Kids Place to przede wszystkim aplikacja do ograniczania możliwości korzystania z aplikacji, okazuje się, że ma również kilka innych przydatnych funkcji. A wśród nich m.in. blokowanie możliwości korzystania z telefonu lub tabletu w określonych godzinach (na przykład w czasie przeznaczonym na naukę) albo wręcz po upływie określonego czasu (dzięki czemu możemy zapobiec uzależnieniu od smartfona). Co niezwykle ważne, Kids Place nie sprawia pozorów kontrolowania użytkownika. Dziecko korzystające z telefonu nawet nie odczuwa tego, że nie ma dostępu do różnych możliwości urządzenia. A rodzic może odetchnąć z ulgą – nie musi martwić się o to, co dziecko zrobi podczas korzystania z telefonu i nie musi zabraniać korzystania z elektroniki.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)