single-image

ANIMAL MATCH-UP – testujemy aplikację

Joanna Pawłowska

Różne są opinie na temat pokazywania maluchom tabletu i telefonu. Każdy rodzic musi podjąć decyzję samodzielnie – czy pokaże, na jaki czas, co będzie chciał dzieciom udostępnić na takim urządzeniu. My wychodzimy z założenia, że całkowite blokowanie dostępu dzieciom do elektroniki jest równie niekorzystne, jak pozwalanie na spędzanie czasu non stop z nosem w komórce rodzica. Mądre, edukacyjne aplikacje wspomagają rozwój dziecka, stymulują jego wzrok, pomagają w koordynacji oko-ręka. Ważne, abyśmy mieli wpływ na to, co nasze dzieci robią na tablecie.

Ciekawą aplikacją już dla najmłodszych jest Animal match-up. Stworzony z myślą o maluchach przez twórców BabyFirst TV – globalne sieci programów dla najmłodszych wybranych, wyselekcjonowanych i wytworzonych przez specjalistów w zakresie edukacji dziecięcej. Gra polega na dopasowywania głów, tułowia i ogonów zwierzaków. To tak naprawdę bardzo proste puzzle dla dzieci. Zwierzęta są pięknie opracowane graficznie, jasne kolory i piękne, delikatne, łagodne dźwięki zachwycą malucha i jego rodziców. Stwórz własne zwierzątko, zobacz jak wyglądałby tygrys z ogonem słonia!

Nie wszystkie aplikacje dla dzieci są wartościowe i niektóre nie powinny być używane przez dzieci. Warto zwrócić uwagę na grafikę, brak migających, szybko przeskakujących scen, które nie są zdrowe dla oczu dziecka. Wszystkie aplikacje grupy BabyFirst TV możemy polecić z czystym sumieniem.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)