single-image

ABC emocji – sobotnie spotkania i animacje dla rodzin

Aleksandra Broda

Bajkoterapia i arteterapia z Fabryką Kreatywności

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i opiekunów, do udziału w sobotnich spotkaniach plenerowych „ABC emocji”. Gośćmi drugiego spotkania będą przedstawiciele Fabryki Kreatywności z Chorzowa, a tematem – bajkoterapia i arteterapia (na podstawie książki „Koza szczęścia” Jolanty Łysakowskiej). Zapraszamy już 23 lipca 2022 o godz. 11.00 do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. W przypadku deszczu – spotkanie odbędzie się wewnątrz budynku Mediateki. Przed i po spotkaniu, do udziału w animacjach, zaprasza Niekawiarnia w Mediatece. Wstęp wolny.
Bajki zawarte w książce Jolanty Łysakowskiej „Koza szczęścia” mają w pełni charakter bajek edukacyjnych i terapeutycznych, szczególnie w zakresie terapii integracji sensorycznej oraz terapii zajęciowej. Są one też doskonałym wstępem do edukacji międzykulturowej (książka stanowi pomost pomiędzy Europą i Afryką).
Podczas spotkania dzieci zapoznają się z książką „Koza szczęścia”, poznają jej Autorkę, a następnie wezmą udział w niezwykle kreatywnych warsztatach arteterapeutycznych rozwjajjących ich wyobraźnię i wrażliwość.

Kilka słów o cyklu spotkań „ABC emocji”:

Świat dziecięcej psychiki i uczuć to prawdziwy labirynt, pełen zakrętów, ślepych zaułków i przeszkód, z którymi często trudno poradzić sobie w pojedynkę. Nękająca naszą planetę pandemia koronawirusa i towarzyszące jej ograniczenia – bliskości, kontaktu, przemieszczania, swobody, a także eksperymentalna nauka zdalna odcinająca dzieci od ich nauczycieli, darzonych zaufaniem wychowawców i – przede wszystkim – rówieśników – dodatkowo ten labirynt skomplikowały. Na szczęście nie brakuje psychologów, pisarzy, artystów, wolontariuszy, nauczycieli, którym na sercu leży pomoc dzieciom i ich rodzicom bądź opiekunom. To właśnie we współpracy z nimi opracowany został program sobotnich spotkań plenerowych, podczas których odbędą się bezpłatne i otwarte dla chętnych prezentacje, warsztaty, pogadanki, wykłady i spotkania. Weekendowy i plenerowy charakter spotkań ma na celu stworzenie miłej, wakacyjnej, wręcz sielskiej atmosfery, pomimo niełatwych tematów poruszanych przez prowadzących i zaproszonych gości.

Kolejne sobotnie spotkania:

• 6 sierpnia 2022, godz. 11.00 – Podróż dookoła muzycznego koła – warsztaty muzykoterapeutyczne z EduMuzArte
• 20 sierpnia 2022, godz. 11.00 – Gramy emocje – warsztaty parateatralne z elementami dramy prowadzone przez aktorów i edukatorkę z Teatru Zagłębia w Sosnowcu

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Agencja Autorska Autograf z Łodzi, Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Sosnowcu, Księgarnia Świat Książki w Sosnowcu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Kurier Miejski, Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, SilesiaDzieci.pl, RodziceDzieci.pl

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Kino Helios w Sosnowcu, Laserhouse w Sosnowcu, JumpMax Sosnowiec, DVDmax.pl Sp. z o.o. z Konina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)