single-image

5 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić z całą rodziną

Michał Pawłowski

Wakacje to optymalny czas, aby pokazać dzieciom różne ciekawe miejsca w Polsce. Rodzinne całodniowe wycieczki to świetny sposób na pobudzenie kreatywności dziecka, dlatego warto zadbać o to, by wybrane obiekty byłby nie tylko ciekawe, ale również inspirujące. Zapomnij o nudnych wyjazdach do muzeów starej daty – tych pięć miejsc to gwarancja dobrej zabawy dla Ciebie i całej Twojej rodziny!

  1. JuraPark Bałtów

Jakiej wielkości były dinozaury? Dlaczego wyginęły tak szybko? Jak wyglądało ich życie? To tylko niektóre z pytań, które fascynują młodych odkrywców. Zlokalizowany niedaleko Gór Świętokrzyskich kompleks pokaże w przystępny sposób wszystko, co związane z dinozaurami – znajdziemy więc rekonstrukcje największych gatunków, prehistoryczne oceanarium czy park rozrywki z kolejkami górskimi i kinem 5D.

  1. Energylandia

Park tematyczny Energylandia to największy tego typu park rozrywki w Polsce. W czynnym od 2014 kompleksie znajdziemy dziesiątki atrakcji: od Wioski Szwajcarskiej przez rejs drewnianymi tratwami z czasów wikingów aż do kolejek górskich pędzących z prędkością 110 km/h. Dzięki zróżnicowaniu rozrywek, park jest ciekawym miejscem nawet dla dzieci do lat 3 (które wejdą do Energylandii za symboliczną złotówkę!).

  1. Inwałd Park

Zwiedzić Wieżę Eiffela, Plac św. Piotra, Statuę Wolności i Stadion narodowy w Warszawie jednego dnia? W normalnych warunkach jest to niemożliwe. Jednak Park Miniatur w Inwałdzie daje możliwość zobaczenia najważniejszych miejsc na świecie bez konieczności wyjazdu z Polski! A to nie koniec atrakcji, bowiem na terenie obiektu zwiedzić można również Park Dinozaurów, Warownię oraz Ogród im. Jana Pawła II. I wszystko ledwie 10 minut jazdy z Wadowic!

  1. Farma Iluzji

Jak pobudzić dziecko do kreatywnego myślenia? Z pomocą przychodzi Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji. Wizyta w Latającej Chacie, odkrywanie Opuszczonej Kopalni czy szukanie wyjścia z Labiryntu Luster to tylko namiastka tego, co czeka na zwiedzających park w Trojanowie w połowie drogi między Warszawą a Lublinem. Najmłodsi zdołają zrozumieć zagadki nauk przyrodniczych, a rodzice z pewnością również zainteresują się wyśmienitymi atrakcjami.

  1. Centrum Nauki Kopernik

Ze wszystkich atrakcji dla rodzin z dziećmi CNK w Warszawie kładzie największy nacisk na naukę, choć nie ma ona nic wspólnego z siedzeniem w szkolnych ławach. Liczne pokazy naukowe, Strefa Eksperymentowania, warsztaty i Planetarium to idealny sposób na to, by dziecko zakochało się w nauce. Animatorzy z Centrum Nauki Kopernik nie tylko dają gotowe odpowiedzi na nurtujące pytania, lecz także pobudzają do logicznego myślenia. Warto? Miliony odwiedzających w ciągu ledwie ośmiu lat mówią same za siebie.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)