single-image

12 zastosowań olejku rycynowego, o których nie miałaś pojęcia!

Aleksandra Broda

Olejek rycynowy powinien znajdować się w każdym domu. Za małą buteleczkę zapłacimy 3 zł, a za nieco większą ok.10 zł. Chociaż pierwotnie można go kupić jako środek przeczyszczający, ma wiele innych zastosowań.

 1. Olejek rycynowy usunie smar z zabrudzonych rąk. Wystarczy przed umyciem wetrzeć w dłonie kilka kropel.
 2. Guma do żucia przyczepiła się do włosów czy podłogi? Należy posmarować ją dużą ilością olejku rycynowego i chwilę poczekać. Powinna się z łatwością odczepić.
 3. Popękane i szorstkie pięty to problem wielu ludzi. Wystarczy po kąpieli smarować je olejkiem rycynowym lub dodawać kilka kropel do kremu. Po kilku dniach stopy powinny być w znacznie lepszej kondycji.
 4. Olejek rycynowy złagodzi ból krzyża i głowy. Wystarczy podgrzać olejek i nalać go np. na flanelę. Następnie przyłożyć w bolące miejsce. Najlepsze efekty daje wtedy, kiedy jest ciepły, więc zaleca się owinięcie bolącego miejsca dodatkowo folią lub ręcznikiem.
 5. Wklepuj systematycznie olejek rycynowy w zmarszczki, a po pewnym czasie zauważysz, że stały się one mniej widoczne. Olejek rycynowy opóźnia również powstawanie nowych zmarszczek.
 6. Olejek rycynowy leczy zakażenia grzybicze. Kwas undecylenowy zawarty w tym olejku ma działanie grzybobójcze. Jeśli więc cierpisz np. na grzybicę stóp, koniecznie rozgrzej olejek, ostudź go tak, aby Cię nie poparzył, następnie wmasuj go w zakażone miejsce.
 7. Przy regularnym stosowaniu znacznie zmniejszy widoczność blizn, a to wszystko przez zawarte w nim kwasy tłuszczowe.
 8.  Martwisz się, że Twoje paznokcie są łamliwe i przesuszone? Możesz wcierać sobie niewielką ilość olejku w skórki oraz paznokcie. Po pewnym czasie paznokcie się wzmocnią i będą o wiele zdrowsze.
 9. Olejek rycynowy możesz wcierać sobie na noc we włosy, zwłaszcza jeśli Twoje kosmyki są pozbawione blasku, zniszczone i przerzedzone. Olejek rycynowy świetnie radzi sobie również z łupieżem.
 10. Olejek rycynowy doskonale poradzi sobie z wypryskiem. Wystarczy na noc czystym palcem posmarować nieprzyjaciela na twarzy, a rano nie będzie po nim praktycznie śladu. Udowodniono, że pielęgnacja tym olejkiem przynosi duże efekty w walce z trądzikiem różowatym.
 11. Chociaż najczęściej narzekamy na przesuszoną twarz, w innych miejscach naszego ciała również może pojawić się sucha skóra — kolana, łokcie czy stopy. Kwasy tłuszczowe zawarte w olejku rycynowym poradzą sobie nawet z najbardziej suchymi miejscami.
 12. Cierpisz na bezsenność? A może Twój sen jest przerywany i nie czujesz się wypoczęta? Spróbuj posmarować delikatnie powieki lub okolice oczu olejkiem rycynowym, a rano nie będziesz mogła uwierzyć, że wreszcie się wyspałaś.

Zobacz również

# Ku przestrodze
close slider
TWOJA HISTORIA KU PRZESTRODZE (4)